Dofinansowania Unijne

Bezpłatne warsztaty organizowane cyklicznie przez Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED w Krakowie skierowane są do osób doświadczających niepłodności w różnych sferach swojego życia. Wychodzimy poza aspekty stricte medyczne, choć ich nie pomijamy. Doskonale wiemy, że dla osób borykających się z niepłodnością, to są ciężkie chwile (a czasem lata). Nasze warsztaty mają pomóc w szerszym aspekcie.

Warsztaty są bezpłatne. Jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy aby osoby zainteresowane uczestnictwem dokonywały rezerwacji i potwierdzały swój udział pisząc na mail: warsztaty@artvimed.pl lub kontaktując się telefonicznie +48 12 661 3030

Nie znamy jeszcze dokładnego terminu ani tematyki kolejnej edycji warsztatów. A jednocześnie wiemy, że na pewno się odbędą. Dlatego zapraszamy do dzielenia się pomysłami, oczekiwaniami, potrzebami pisząc do nas e-mail

Zapowiedź warsztatów


Warsztaty IV – Wzajemne wsparcie w leczeniu

Uwaga zmiana terminu!

27 czerwca 2020 zapraszamy na bezpłatne warsztaty „Wzajemne wsparcie w leczeniu”. Będzie to wspaniała okazja do zrozumienia tego co czuje partner/partnerka w procesie leczenia niepłodności.

Warsztaty poprowadzą:

  • dr n.med. Bartosz Chrostowski, który opowie z perspektywy lekarza, o tym jak ważne jest wsparcie w procesie diagnozy i leczenia niepłodności
  • dr Agnieszka Nowak, z którą prześledzimy wszystkie kroki procedury in vitro, a także porozmawiamy o tym jak świadomie możemy wpłynąć na naszą płodność i skuteczność procedury in vitro. Poznamy także korzyści płynące z systemu Time-Laps.
  • Magdalena Modlibowska, prezes fundacji Wsparcia Rodzin
    „Po Adopcji”, autorka unikatowych książek „Odczarować adopcję” oraz „Księga Adoptowanego Dziecka”, przybliży nam tematykę adopcji w świetle formalności, jak i doświadczeń , które towarzyszą podczas procedury adopcyjnej
  • Olga Jurasz-Halaczek, psycholog, psychoterapeuta, coach, pracownik Beskidzkiego Centrum Zdrowia Psychicznego, razem spojrzymy na to, co się dzieje z naszym związkiem podczas przedłużających się bądź trudnych starań o dziecko.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach prosimy o zgłoszenie swojego udziału na mail warsztaty@artvimed.pl bądź telefonicznie + 48 12 661 30 30


Warsztaty III – Niepłodność. Wartości i Decyzje.

Trzecia edycja warsztatów pod hasłem „Niepłodność. Wartości i decyzje.” odbędzie się w Krakowie w dniu 14 kwietnia 2018 r. Rozpoczęcie: godz. 9:00. Miejsce: Hotel IBIS (ul. Pawia 15, Kraków).

Czy poznanie swoich wartości może pomóc nam w drodze do rodzicielstwa? Jaki jest mój system wartości? Podczas pierwszej części warsztatów będzie okazja żeby nazwać i określić swoje wartości w życiu, a podczas drugiej części zastanowimy się, jak nasze wartości wpływają na decyzję i działania w drodze do rodzicielstwa.

Prowadzący: Prof. Jan Hartman, Dr n. med. Bartosz Chrostowski, Magdalena Modlibowska, Olga Jurasz-Halaczek

W trakcie trzeciej edycji Warsztatów gościem specjalnym będzie Prof. Jan Hartman. Spotkanie składać się będzie z wykładu i dyskusji na temat etycznych problemów prokreacji. Omówimy zagadnienie tzw. „prawa do posiadania dziecka” (praw reprodukcyjnych), kwestię praw zarodka i płodu. Ryzyko moralne związane z prokreacją technologicznie wspomaganą bądź niestandardową (techniki zapłodnienia in vitro, klonowanie, tzw. rodzeństwo ratunkowe, selekcję preinplantacyjną, ingerencje w genom człowiek.

Prof. Jan Hartman (1967) –  profesor filozofii, kierownik Zakładu Filozofii i Bioetyki na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UJ. Jest autorem kilkunastu książek filozoficznych z takich dziedzin, jak metafilozofia, filozofia polityki i bioetyka. Ponadto uprawia publicystkę, m. in. jako stały felietonista tygodnika „Polityka”.

Olga Jurasz-Halaczek – psycholog, psychoterapeuta, pracownik Beskidzkiego Centrum Zdrowia Psychicznego poprowadzi warsztaty podczas których spróbujemy odkryć nasze życiowe wartości i spojrzeć na niepłodność z ich perspektywy.

Magdalena Modlibowska – Prezeska Fundacji „Po Adopcji”. Adopcja to jedna z dróg. Ani łatwiejsza, ani trudniejsza. Ale tak samo jak wszystko co spotyka parę w niepłodności, powinna opierać się na uniwersalnych wartościach, wtedy decyzje, a przede wszystkim późniejsze ich konsekwencje będą prostsze do włączenia ich w codzienne życie. To wszystko przedstawi Magdalena Modlibowska, autorka książki „Odczarować adopcję” i „Księga Adoptowanego Dziecka”.

Dr n. med. Bartosz Chrostowski – specjalista ginekolog położnik Dyrektor Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED opowie o diagnozowaniu i możliwościach leczenia zgodnie ze standardami PTMR. Weźmie udział w dyskusji i przedstawi możliwości i granicy z medycznego punktu widzenia.

Historia warsztatów


Warsztaty II – Niepłodność. Granice

Druga edycja warsztatów pod hasłem „Niepłodność. Granice”, odbyła się w Krakowie w dniu 14 października 2017 r. w Hotelu IBIS (ul. Pawia 15).

Poruszane zagadnienia: Czy starania o dziecko i leczenie mają granicę, jak to wygląda w nas samych i w naszych relacjach. Podczas warsztatów zastanowimy się wspólnie czy niepłodność ma granice, jeśli tak, to gdzie one przebiegają. W trakcie ćwiczeń będzie można przyjrzeć się swoim granicom na drodze do rodzicielstwa i tradycyjnie odpowiedzieć sobie: ‚Co dalej’.

Prowadzący: Dr n. med. Bartosz Chrostowski, Magdalena Modlibowska, Olga Jurasz-Halaczek

Dr n. med. Bartosz Chrostowski – Specjalista ginekolog-położnik, dyrektor Centrum ARTVIMED opowiada o diagnozowaniu i możliwościach leczenia niepłodności zgodnie ze standardami PTMR (Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu) oraz przedstawia granice wspomagania rozrodu z medycznego punktu widzenia.

Magdalena Modlibowska – Czy adopcja jest dla każdego? Jak ja prawidłowo rozumieć? Jak to jest tworzyć własną rodzinę dzięki adopcji? To wszystko przedstawia Magdalena Modlibowska – Prezeska Fundacji „Po Adopcji”, autorka książki „Odczarować adopcję” o „Księga Adoptowanego Dziecka”.

Olga Jurasz-Halaczek – Psycholog, psychoterapeuta, pracownik Beskidzkiego Centrum Zdrowia Psychicznego. Poprowadzi warsztaty, na których uczestnicy będą mieli możliwość popatrzyć na granice, których doświadczają w drodze do rodzicielstwa oraz spojrzeć na to, co jest po drugiej stronie.

Po warsztatach: Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom II warsztatów organizowanych przez naszą klinikę. Wspaniałe doświadczenie za nami i plany przed nami, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, oraz w trosce o naszych pacjentów myślimy o kontynuacji. Bardzo dziękujemy Magdalenie Modlibowskiej za świadectwo, za doświadczenie, Oldze Jurach-Halaczek za warsztat, stworzyłyście doskonalą atmosferę, pozwoliłyście uwolnić emocje, myśli, pokazałyście różne możliwości. Dziękujemy uczestnikom za przybycie, otwartość, współpracę życzymy żebyście odnaleźli swoją drogę do rodzicielstwa.


Warsztaty I – Niepłodność i co dalej?

Pierwsza edycja warsztatów pod hasłem „Niepłodność i co dalej?”, odbyła się w Krakowie w dniu 18 marca 2017 r. w Hotelu IBIS (ul. Pawia 15).

Poruszane zagadnienia: Warsztaty były skierowane do osób doświadczających niepłodności w różnych sferach swojego życia. Podczas tego spotkania uczestnicy mieli okazję spojrzeć na niepłodność tu i teraz, poznać możliwości leczenia i adopcji jako drogi do rodzicielstwa. Najważniejsze było to, odkryć w sobie odpowiedź na pytanie „Co dalej?”.

Prowadzący: Dr n. med. Bartosz Chrostowski, Magdalena Modlibowska, Olga Jurasz-Halaczek

Organizatorzy: Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED, Stowarzyszenie „Nasz Bocian”, Chcemy Być Rodzicami

Po warsztatach: Dziękujemy wszystkim za przebycie, otwartość, dzielenie się swoimi doświadczeniami i każde słowo, które padło w związku z tematem spotkania. Nie jesteśmy niewidzialni. Potrafimy głośno mówić o niepłodności. Mamy nadzieje, że udało nam się wspólnie spojrzeć na problem z innej perspektywy.

Prócz wrażeń po spotkaniu mamy także refleksje, że chcielibyśmy, by kolejnym razem wystosować zaproszenie także do personelu medycznego i osób związanych z tematem zawodowo. Niech nas usłyszą. Jeśli macie jakieś spostrzeżenia i uwagi, czekamy na nie. Wstępnie myślimy o kolejnym spotkaniu za kilka miesięcy, planujemy zachować formułę spotkania ale wydłużyć czas.

Dziękujemy magazynowi Chcemy Być Rodzicami w osobie redaktor Magdaleny Modlibowskiej za warsztat i dzielenie się swoim doświadczeniem w kwestii adopcji. Dziękujemy Pani Radnej Miasta Krakowa Pani Małgorzacie Jantos za obecność i zaangażowanie w temat leczenia niepłodności. Oldze Jurach-Halaczek za krótkie warsztaty, które dały możliwość spojrzenia się z innej, lecz ciągle ‘naszej’ strony.


Zobacz także

Kolejność alfabetyczna

Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED w Krakowie / Facebook

Chcemy Być Rodzicami / Facebook

Fundacja Po Adopcji / Facebook

Stowarzyszenie „Nasz Bocian” / Facebook

Aktualizacja: 2018-02-28

Loga dofinansowania