02 luty 2024

KORONAWIRUS – KOMUNIKAT DOTYCZĄCY COVID-19 (AKTUALIZACJA 07.04.2020)

Aktualizacja na dzień 07.04.2020

Ze względu na bezpieczeństwo Państwa i Personelu skróciliśmy godziny pracy, a Personel pracuje w systemie zmianowym. Dlatego też prosimy Państwa o wyrozumiałość. Mamy nadzieje ze sytuacja związaną z epidemia wkrótce minie i wrócimy do normalnych godzin pracy. Personel pozostaje do Państwa dyspozycji cały czas!

Prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach pracy Ośrodka, z Kliniką można się również kontaktować  przez formularz kontaktowy dostępny na stronie www.artvimed.pl , e-mail centrum@artvimed.pl oraz Facebook.

Z Pracownią Seminologiczną- badanie nasienia możliwy jest kontakt telefoniczny w godzinach od 9 do 12 pod numerem telefonu: +48 510 442 304

Dziękujemy za wyrozumiałość

Aktualizacja na dzień 27.03.2020

Zgodnie z nowymi wytycznymi sekcji ultrasonografii PTGIP:

Powinniśmy promować zachowania polegające na tym, że każda pacjentka przychodzi na badanie w maseczce – na wypadek, gdyby była pacjentką bezobjawową zakażoną (obecnie jest to potencjalnie każda pacjentka), aby nie rozsiewać wirusa w czasie mówienia, nie zakazić innych pacjentek.

Zobacz wytyczne.


Aktualizacja na dzień 16.03.2020

Komunikat w sprawie organizacji pracy Centrum medycyny Rozrodu ARTVIMED w czasie zagrożenia koronawirusem.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 w Europie poniżej przedstawiamy zalecenia dla pacjentów Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED:

W przypadku leczenia niepłodności upływający czas ma kluczowe znaczenie. Jest duże prawdopodobieństwo że wirus będzie obecny w naszej populacji przez dłuższy czas. Dlatego u pacjentek, których upływający czas ma istotne znaczenie dla zachowania ich płodności ( ze względu na wiek lub ograniczoną rezerwę jajnikową, jak również pacjentów oncofertility) z zachowaniem bezwzględnych środków ostrożności, leczenie podstawowe i  leczenie in vitro będzie kontynuowane. 

Ze wszystkimi Pacjentami, których wizyty zostały lub zostaną odwołane, pozostajemy w kontakcie i gdy tylko zagrożenie koronawirusem zostanie zażegnane, skontaktujemy się z nimi w pierwszej kolejności w celu umówienia nowego terminu wizyty.

Pierwszorazowe wizyty odbywają się bez zmian, z zachowaniem bezwzględnych środków ostrożności.  

Informujemy iż do odwołania każda osoba przychodząca do Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED będzie miała wykonany pomiar temperatury ciała (bezdotykowo) oraz przeprowadzi z Państwem krótki wywiad.

Zalecamy, aby  wizyty lekarskie odbywały się bez osób towarzyszących i dzieci. Do Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED mogą wejść jedynie osoby bezpośrednio zaangażowane w leczenie, których badania, wizyty lub zabiegi nie zostały odwołane.

Prosimy o dokonywanie wszystkich płatności kartą oraz o śledzenie komunikatów na stronie internetowej www.artvimed.pl

Działania prewencyjne

Zalecamy, aby ograniczyć czas przebywania Państwa Klinice, materiał do badań nasienia- Seminogram należy dostarczyć do Kliniki zgodnie z wytycznymi:

 • czas transportu do 40 min, w sterylnym pojemniku
 • optymalna temperatura transportu 20-37°C,  nie ogrzewać, nie schładzać materiału,
 • transportować przy ciele
 • w razie wątpliwości prosimy o kontakt z laboratorium diagnostycznym tel: 510-442-304
 • w trosce o bezpieczeństwo  usunęliśmy dystrybutor wody oraz czasopisma, katalogi i foldery z wszystkich przestrzeni, z których korzystają pacjenci.
 • udostępniliśmy pacjentom płyny do dezynfekcji oraz jednorazowe chusteczki higieniczne.

Przypominamy że: 

Jeżeli, pojawiła się u Państwa gorączka  ≥38 ⁰C , kaszel, duszności prosimy o odwołanie wizyty w Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED, pozostanie w domu i skontaktowanie się z lekarzem pierwszego kontaktu zgodnie z zaleceniami opublikowanymi na stronie https://gis.gov.pl/

Jeżeli mieli Państwo kontakt z osobą chorą, prosimy o postepowanie zgodnie z zaleceniami opublikowanymi na stronie https://gis.gov.pl/

Bezpieczeństwo

 • Wszystkich pracowników zapoznaliśmy z procedurą dotyczącą postępowania w przypadku podejrzenia u pacjenta infekcji koronawirusem SARS-CoV-2. 
 • Wydaliśmy instrukcje dla pracowników w związku z bezpieczeństwem pracy i metodami ochrony przed zakażeniem. 
 • Rozpowszechniliśmy instrukcje dotyczące telefonów alarmowych w sytuacji epidemiologicznie niebezpieczniej.
 • Wdrożyliśmy restrykcyjne środki bezpieczeństwa i obsługi pacjentów.

Zachęcamy do zapoznania się z wdrożonymi przez nas zasadami bezpieczeństwa pod tym adresem.


Aktualizacja na dzień 12.03.2020

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, w trosce o Państwa bezpieczeństwo i w porozumieniu z Konsultantem Wojewódzkim, informujemy że, trwające w Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED procedury IVF będą dokończone, natomiast rekomendujemy  odroczenie i nie rozpoczynanie nowych stymulacji do IVF.  Zalecamy, aby  wizyty lekarskie odbywały się bez osób towarzyszących i dzieci. Przypominamy również że: jeśli pojawiła się u Państwa gorączka  ≥38 ⁰C , kaszel, duszności prosimy o odwołanie wizyty w Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED, pozostanie w domu i skontaktowanie się z lekarzem pierwszego kontaktu zgodnie z zaleceniami opublikowanymi na stronie https://gis.gov.pl/


Aktualizacja na dzień 11.03.2020

Szanowni Państwo, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 informujemy iż od 11.03.2020 (do odwołania) każda osoba przychodząca do Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED będzie miała wykonany pomiar temperatury ciała (bezdotykowo). Decyzja ta spowodowana jest troską o zdrowie Pacjentów jak również o bezpieczeństwo przechowywanych zarodków i komórek rozrodczych. Mamy nadzieję, że te działania spotkają się z Państwa zrozumieniem i akceptacją.


5 marca 2020

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 w Europie poniżej przedstawiamy zalecenia dla pacjentów Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED

Jeżeli wrócili Państwo z Włoch, Chin lub innych krajów uznanych za kraje o podwyższonym ryzyku zakażenia, o których mowa na stronie https://gis.gov.pl/ , pojawiła się u Państwa gorączka  ≥38 ⁰C , kaszel, duszności prosimy o odwołanie wizyty w Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED, pozostanie w domu i skontaktowanie się z lekarzem pierwszego kontaktu zgodnie z zaleceniami opublikowanymi na stronie https://gis.gov.pl/

Jeżeli powrócili Państwo z Włoch, Chin lub innych krajów o których mowa na stronie https://gis.gov.pl/ prosimy o obserwowanie przez kolejnych 14 dni swojego stanu zdrowia (sugerujemy spędzenie tego czasu w domu) i nieodbywanie w tym czasie wizyt w Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED (prosimy o ich odwołanie lub przeniesienie na inny termin).

Jeżeli mieli Państwo kontakt z osobą chorą, lub zakażoną prosimy o odwołanie lub przeniesienie na inny termin wizyt zaplanowanych w Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED oraz postepowanie zgodnie z zaleceniami opublikowanymi na stronie https://gis.gov.pl/

Zgodnie z memorandum  Europejskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii ESHRE  sugerujemy, aby pacjentki w ciąży lub osoby (mężczyźni i kobiety) planujące lub poddające się leczeniu niepłodności powinny unikać podróży do znanych miejsc zakażenia, a także kontaktu z potencjalnie zakażonymi osobami.

ESHRE rekomenduje również,  aby pacjenci, którzy spełniają kryteria diagnostyczne zakażenia COVID-19, powinni unikać zajścia w ciążę. W przypadku pacjentów już poddanych leczeniu niepłodności zalecamy rozważenie kriokonserwacji oocytów lub zarodków w celu późniejszego przeniesienia zarodka.

Ze względu na brak wiedzy o wpływie zakażenia COVID-19 na przebieg ciąży oraz zdrowie matki i dziecka, przy podejrzeniu infekcji wymienionym koronawirusem, a także po powrocie ze stref wysokiego ryzyka lub kontakcie z osobą podejrzaną o zakażenie (dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn) należy unikać zachodzenia w ciążę do czasu pełnego wyleczenia lub przez min. 14 dni  (czyli praktycznie 1 cykl miesiączkowy) od daty powrotu lub kontaktu. Są to zalecenia ASRM (American Society for Reproductive Medicine).

Zalecamy na bieżąco śledzić komunikaty i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:

 1. Często myć ręce
 2. Stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu
 3. Zachować bezpieczną odległość
 4. Unikać dotykania oczu, nosa i ust

Mamy nadzieję, że te działania spotkają się z Państwa zrozumieniem i akceptacją.

Podziel się wpisem:

Masz pytania?

Zadzwoń

(+48) 12 661 30 30

lub napisz do nas

kontakt@artvimed.pl

just contact image

Zobacz również

Bez kategorii
10 minut
01 styczeń 2024

Jak przygotować się do badania nasienia?

Czytaj wpis
Bez kategorii
12 minut
02 luty 2024

Ocena rezerwy jajnikowej

Czytaj wpis
Bez kategorii
10 minut
02 luty 2024

Time-Lapse to bezpieczeństwo zarodków

Czytaj wpis