Dofinansowania Unijne
ARTVIMED-Main-Logo

Klinika

przewiń w dół
_DSC1207

LABORATORIUM IVF

Pracownia Technik Wspomaganego Rozrodu w Centrum ARTVIMED wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt służący do przeprowadzania procedur technik wspomaganego rozrodu. Gwarantuje to pełne bezpieczeństwo podczas hodowli i przechowywania zarodków, gamet i tkanek m.in. dzięki zapewnieniu najwyższego poziomu czystości powietrza (zgodnie z obowiązującymi dyrektywami UE) oraz stałej kontroli procedur.

Embrioskop + system Time-Lapse
(EmbryoScope Unisense Fertilitech)

ARTVIMED Embrioskop 2

Embrioskop pozwala na jednoczesną obserwację i dokumentację fotograficzną do 72 zarodków. Wysokiej klasy kamera z kontrastem modulującym Hoffmana może wykonać zdjęcia na 9 poziomach ostrości, co pozwala na dokładną analizę morfologiczną zarodka. Poprzez użycie oświetlenia LED czerwonym światłem o paśmie 635nm, znacząco ogranicza się ekspozycję zarodka na światło (poniżej 50 sekund na dzień). Bezinwazyjność obserwacji znacząco ogranicza możliwość wystąpienia infekcji w związku z minimalną ilością manipulacji (system zamkniętej oceny jakości). Budowa embrioskopu oraz sektorowość poszczególnych płytek pozwala na doprowadzenie ciepła do pojedynczych dołków zawierających medium z zarodkiem i wysoką stabilizację temperatury nawet przy otwieraniu embrioskopu. Wysokiej jakości filtry zatrzymują 99,97% cząstek większych niż 0,3 um. Oprogramowanie embrioskopu pozwala na obserwację rozwoju zarodków w czasie rzeczywistym jak i na retrospektywą analizę danych w formacie 4D poszczególnych zarodków każdej pacjentki.

Hodowla zarodków w systemie time-lapse umożliwia bardzo wnikliwą ocenę kolejnych podziałów zarodka oraz zapewnia stałe, bezpieczne środowisko jego rozwoju. Wcześniej to było niemożliwe – wbudowana kamera robi zdjęcia zarodków w dowolnym, ustalonym przez embriologa momencie.

Obrazy z systemu time-lapse są zapisywane w stałych odstępach czasu, tworząc cała historię rozwoju zarodka. Pozwala to na wnikliwą analizę poszczególnych etapów, prawidłowości podziałów komórkowych oraz tempa rozwoju zarodka.

Zarodek w embrioskopie może przebywać do stadium blastocysty (dzień 5). Dzięki podglądowi zarodków w systemie time-lapse, nasi embriolodzy mają możliwość ciągłej, nieinwazyjnej oceny poszczególnych zarodków. Widzą, które zarodki rokują najlepiej i dają najwyższą szansę na uzyskanie ciąży po transferze zarodka do jamy macicy.

ARTVIMED Klinika Miri 2

Inkubator zarodków Miri (Esco Medical)

Nowoczesny inkubator do hodowli zarodków. Posiada wydzielone, odseparowane sektory do inkubacji zarodków jednej pacjentki. Separacja hodowli zarodków pozwala na indywidualną kontrolę parametrów hodowli oraz minimalizowanie wahań temperatury, stężenia gazów, ph oraz zmniejsza ekspozycję zarodka na światło.

Nasze laboratorium IVF wyposażone jest łącznie w 4 inkubatory, co zapewnia bezpieczeństwo i wysoką jakość hodowli zarodków.

OCTAX Log & Guard (MTG Medical Technology)

ARTVIMED Klinika CTAX Log & Guard

System OCTAX gwarantuje bezpieczeństwo i całodobową, ciągłą kontrolę podstawowych parametrów, ważnych w naszej pracowni embriologicznej takich jak ph hodowli w inkubatorach, temperatura w inkubatorach, lodówkach, dewarach z ciekłym azotem oraz poziom azotu w kriopojemnikach. Wykrywa zagrożenia i odstępstwa od założonych parametrów i w razie konieczności alarmuje personel poprzez system świetlny i głosowy oraz powiadamia SMS-ami o wszelkich nieprawidłowościach w dni wolne oraz w nocy. Dzięki temu mamy pewność, że zarodki, gamety i tkanki mają optymalne warunki rozwoju i przechowywania w naszym laboratorium.

ARTVIMED Klinika Oczyszczacz Powietrza

Oczyszczacz powietrza zIVF-AIRe 100 
(Air Purificator System, MTG Medical Technology)

Utrzymuje w laboratorium wysoką czystość powietrza, usuwając z niego wszelkie zanieczyszczenia. Oczyszczanie jest 4-stopniowe, począwszy od absorpcji gazowych substancji chemicznych i zanieczyszczeń gazowych, poprzez usuwanie mikro-cząsteczek i bakterii, fotokatalityczne utlenianie związków chemicznych oraz na koniec niszczenie w świetle UV bakterii i wirusów, które ze względu na swój rozmiar mogły się przedostać przez 3 poprzednie etapy flitowania.

Ponadto nasze laboratorium IVF wyposażone jest w nowoczesną komorę laminarną System K oraz zestaw mikroskopów umożliwiających obserwację i kontrolę wykonywania procedur embriologicznych i diagnostycznych.

Procedurę ICSI wykonujemy na mikromanipulatorze INTEGRA firmy Research Instruments.

W 2013 roku w naszym ośrodku zainstalowane zostały 2 nowe zbiorniki (180l) Euro-Cyl na ciekły azot, służące do zaopatrywania wszystkich naszych inkubatorów w azot o najwyższym stopniu czystości.

_DSC1231

SALA ZABIEGOWA

Nasza sala zabiegowa jest pomieszczeniem obszernym, spełniającym wszystkie restrykcyjne standardy pod kątem czystości jak i wyposażenia w aparaturę medyczną. W trakcie zabiegów posługujemy się operacyjnym zestawem ultrasonograficznym BK Medical Flex Focus, którego głowice, korpus oraz konsolę dzięki specjalnej budowie można szybko i łatwo dezynfekować. Do histeroskopii diagnostycznej i operacyjnej służy nam zestaw firmy Wolf.

W bezpośrednim sąsiedztwie sali zabiegowej mieści się komfortowe pomieszczenie – sala wzmożonego nadzoru, tzw. pozabiegowa.

SALA DIAGNOSTYCZNA

Diagnostyka ultrasonograficzna stanowi jedno z najistotniejszych nieinwazyjnych badań w diagnostyce i leczeniu niepłodności. W naszym ośrodku wykorzystujemy nowoczesny ultrasonograf VOLUSON-E oraz Siemens Acuson G-60.

Mobilne USG (niemal każdy współczesny aparat ultrasonograficzny jest mobilny) służy wygodzie pacjentek. Takie USG sprawia, że gdy jest to konieczne, to właśnie aparat wędruje do pacjentki, a nie pacjentka do USG.

Loga dofinansowania