Unia Europejska

Dofinansowanie in vitro dla mieszkańców Krakowa

Z radością informujemy, że Nasza Klinika została realizatorem „Gminnego Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa”.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego na specjalny numer telefonu dla par ubiegających się o udział w programie
888 589 345

Aktualizacja 20.05.2022

„Szanowni Państwo, informujemy, że od dnia 21 maja br. zakończony zostaje nabór wniosków o udział w Programie dla par oraz przyjmowanie formularzy od realizatorów przez Gminę Miejską Kraków.

Powyższe wynika z faktu, że do Urzędu Miasta Krakowa wpłynęła już liczba formularzy zgłoszeniowych od Państwa, która wyczerpuje limit możliwych do przyznania w ramach Programu dofinansowań.”

Aktualizacja 05.05.2022

Szanowni Państwo, 
otrzymaliśmy właśnie z Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa oficjalną informację o wyznaczeniu terminu naboru wniosków do Programu dla par na dzień 11.05.2022.

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami, informujemy że wnioski o udział w Programie będzie można u nas składać najwcześniej w tym dniu.

Aktualizacja 25.04.2022

Obecnie podpisaliśmy umowę z miastem. Na prośbę Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Miasta Kraków, załączamy wzór wniosku o udział w programie. Prosimy o jego wypełnienie i przyniesienie ze sobą na wizytę kwalifikacyjną. Prosimy nie podpisywać wniosków, podpisy muszą być złożone przez Państwa w klinice po weryfikacji tożsamości.

Z informacji przekazanych nam przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Miasta Kraków, rozpoczęcie programu planowane jest w najbliższych dniach.

Wniosek do pobrania

Procedury dla zakwalifikowanych par

Para zakwalifikowana do niniejszego Programu ma prawo do skorzystania z dofinansowania jednej z wymienionych poniżej procedur: 

1. Procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem własnych gamet pary (dawstwo partnerskie) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy (dawstwo inne niż partnerskie) – maksymalne dofinansowanie 5000 zł.
2. Procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem żeńskich komórek rozrodczych od anonimowej dawczyni (dawstwo inne niż partnerskie) maksymalne dofinansowanie 5000 zł.
3. Procedury adopcji zarodka – maksymalne dofinansowanie  2500 zł.

Kryteria kwalifikacji par do Programu:

 • wiek kobiety od 20 do 42 lat (wg roku urodzenia),
 • pisemne oświadczenie, iż pacjenci są mieszkańcami miasta Kraków,
 • spełnienie warunku podstawowego zapisanego w Ustawie o leczeniu niepłodności, który brzmi :
  „Leczenie niepłodności w drodze procedury zapłodnienia pozaustrojowego może być podejmowane po wyczerpaniu innych metod leczenia prowadzonych przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy. Procedurę zapłodnienia pozaustrojowego można
  podejmować bez wyczerpania innych metod leczenia i w terminie krótszym niż 12 miesięcy od rozpoczęcia leczenia niepłodności, jeżeli zgodnie z aktualną wiedzą medyczną nie jest możliwe uzyskanie ciąży w wyniku zastosowania tych metod”
 • wyrażenie zgody na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania
  kriokonserwowanych zarodków oraz ich ewentualnych kriotransferów, a także na
  ewentualne pokrycie kosztów kriokonserwacji oocytów,
 • zobowiązanie do informowania o wynikach leczenia, ciąży, sytuacji zdrowotnej dziecka.
 • Wyniki badań: hormon folikulotropowy – FSH poniżej 15 mU/mL w 2-3 dniu cyklu oraz hormon antymullerowski AMH powyżej 0,7 ng/mL

Istotne kryteria wykluczenia par z Programu:

 • potencjalne ryzyko braku prawidłowej odpowiedzi na stymulację jajeczkowania: hormon folikulotropowy – FSH powyżej 15 mU/mL w 2-3 dniu cyklu lub hormon antymullerowski AMH poniżej 0,7 ng/mL;
 • nieodpowiednia reakcja na prawidłowo przeprowadzoną stymulację jajeczkowania, czego wyrazem był brak pozyskania komórek jajowych w dwóch cyklach stymulacji;
 • wady macicy bezwzględnie uniemożliwiające donoszenie ciąży;
 • brak macicy.

Wszelkie informacje dotyczące programu, włącznie z datą rozpoczęcia jego realizacji, będziemy zamieszczać na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz na profilu na Facebook’u.

Szczegółowy opis Programu znajduje się na stronach Urzędu Miasta Krakowa:
https://www.bip.krakow.pl/plik.php?zid=323723&wer=0&new=t&mode=shw

Powiązane artykuły

Fundusze Europejskie